Насловна / Фото/Видео / Архитектура (фото)

Категорија: Архитектура (фото)

Feed Subscription

ВИНЕРБЕРГЕР со презентација за време на БИМАС 2023

ВИНЕРБЕРГЕР со презентација за време на БИМАС 2023

Винербергер, кој е еден од поддржувачите на годинешниот БИМАС, ги кани архитектите на специјална презентација во рамки на Биеналето на тема ИНОВАТИВНИ ГРАДЕЖНИ РЕШЕНИЈА. Детали за настанот: Датум: понеделник 25.09.2023 Време: 19:30-20:00 Локација: Музеј на современа уметност Тема: Иновативни градежни ...

повеќе »

Нов станбен комплекс на MVRDV во Мајорка,Шпанија

Нов станбен комплекс на MVRDV во Мајорка,Шпанија

MVRDV и GRAS ја завршија првата фаза од проектот Гомила, област со мешана употреба во Мајорка. Првата фаза од проектот за заедничкиот станбен комплекс на MVRDV и GRAS Reynes Arquitectos наречен Project Gomila со седиште во во Мајорка, Шпанија. Лоциран ...

повеќе »

Промоција на монографија „Скопје – Архитектурата како фотографска скулптура (1963-1990)“

Промоција на монографија „Скопје – Архитектурата како фотографска скулптура (1963-1990)“

Монографијата „Скопје – Архитектурата како фотографска скулптура (1963-1990)“ од Ерина Богоева ќе биде промовирана на 13 ноември 2018 (вторник) во 19 часот во книжарницата „Литература.мк“ на улицата „Македонија“. Книгата во издание на „Арс Либрис“, дел од „Арс Ламина – публикации“, ...

повеќе »

Италијански бренд Tilezza во Македонија

Италијански бренд Tilezza во Македонија

Италијански бренд Tilezza е ново име за висококвалитетни керамички плочки. Произведен во Србија е освежување на нашиот пазар. Tilezza е развиена да биде дел од секојдневниот живот обезбедувајќи шарм и луксуз. Застапник за Македонија на брендот Tilezza е компанијата од ...

повеќе »

Објекти на Париз во одлична фото серија

Објекти на Париз во одлична фото серија

Париз е град кој е инспириран со безброј визуелни и ликовни уметнички дела, музички дела, филмови и книги, и се чини дека овој феномен никогаш нема да престане. Кога мислиме на Париз, воглавно се мисли на Ајфеловата кула, шармантни барови ...

повеќе »
Scroll To Top