Насловна / Архитектура / ВИНЕРБЕРГЕР со презентација за време на БИМАС 2023

ВИНЕРБЕРГЕР со презентација за време на БИМАС 2023

Винербергер, кој е еден од поддржувачите на годинешниот БИМАС, ги кани архитектите на специјална презентација во рамки на Биеналето на тема ИНОВАТИВНИ ГРАДЕЖНИ РЕШЕНИЈА.

Детали за настанот:

Датум: понеделник 25.09.2023

Време: 19:30-20:00

Локација: Музеј на современа уметност

Тема: Иновативни градежни решенија

Винербергер е најголемиот производител на тули во светот и со своите 217 производствени погони во 27 земји, ги држи водечките позиции на пазарите за ќерамиди во Европа. Преку висококвалитетните покривните системи Tondach, тулите Porotherm и павер-елементите Semmelrock, Винербергер нуди решенија насочени кон иднината во форма на градежни материјали со убедлив квалитет.

Не ја пропуштајте оваа интересна можност да бидете во тек со иновациите во архитектурата!

 

Презентација за архитекти (1)

 

WB Logo - no tagline (1)

 

Испрати коментар

Scroll To Top