Насловна / Вести / Памела Андерсон ја продаде куќа во Малибу за неверојатни 11,8 милиони долари

Памела Андерсон ја продаде куќа во Малибу за неверојатни 11,8 милиони долари

Актерката Памела Андерсон ја продаде својата луксузна куќа на плажа во Малибу за 11,8 милиони долари.

Pamela1

Продадената куќа на Памела Андерсон, со станбена површина од околу 250 квадратни метри, е изградена според локалните стандарди: има само четири спални соби. Сепак, нагласувањето лежи во неверојатниот двор со одличен базен и куќа за гости.

Pamela

Целата архитектонска целина е изградена од еколошки материјали. Познато е дека оваа прекрасна куќа на плажа порано беше во долгорочен закуп за 50 илјади долари месечно.

Pamela2

Сега куќата и припаѓа на Лорен Крајс, наследниците на познатиот калифорниски производител на мебел Крајс.

Што се однесува до самата Памела, таа во моментов реновира претходно купена куќа во предградието на Ванкувер и се повлече од јавниот живот.

Pamela3

Pamela4

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top