Насловна / Вести / Наградите Порта 3 кај наградените

Наградите Порта 3 кај наградените

Вчера и официјално беше врачена наградата „Порта 3“на годинешните добитници. Доделувањето досега беше одложувано поради ширењето на коронавирусот. Овој пат во неформална атмосфера, со присуство само на наградените им беа доделни наградите на Влатко Шешов, Слободан Велевски и Центарот за климатски промени. Редакција Порта 3 на сите добитници уште еднаш им честита за наградите.

_MG_8298_resize

Слободан Велевски – архитектура

_MG_8283_resize

Влатко Шешов – градежништво

_MG_8304_resize

Центар за климатски промени – екологија

_MG_8319_resize

 

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top