Насловна / Совети

Категорија: Совети

Feed Subscription

Во Италија се продаваат замоци и манастири – некои се поевтини од становите (ВИДЕО)

Во Италија се продаваат замоци и манастири – некои се поевтини од становите (ВИДЕО)

Како што наведуваат италијанските медиуми, ако имате околу два милиони евра, можете да купите манастир или замок, каде владее мир и тишина. Во Италија има многу замоци и манастири, многу од нив датираат уште од средниот век и се најдоа ...

повеќе »

Profine Group воведува два нови производи

Profine Group воведува два нови производи

Побарувачката за лизгачки системи постојано расте. Покрај популарните премиум лизгачки врати PremiDoor 76 и PremiDoor 88, Profine Group сега воведува два нови производи преку своите брендови: KÖMMERLING, TROCAL и KBE: PremiSlide 76 е компактен, ефикасен и разновиден систем за лизгање ...

повеќе »

Утре „Европски начела за квалитет на интревенции финансирани од ЕУ со потенцијално влијание врз културното наследство“

Утре „Европски начела за квалитет на интревенции финансирани од ЕУ со потенцијално влијание врз културното наследство“

„Европските начела за квалитет за интервенции финансирани од ЕУ со потенцијално влијание врз културното наследство“ е меѓусекторски документ на ИКОМОС што произлегува од работата на експертската група составена од ИКОМОС, под мандат на Европската комисија и во рамките на Водечката ...

повеќе »

Изберете ги вистинските студии за вас – запишете се при Универзитетот во Љубљана

Изберете ги вистинските студии за вас – запишете се при Универзитетот во Љубљана

Студентите од Северна Македонија студираат под еднакви услови како и словенечките студенти Универзитетот во Љубљана е најголем и најстар универзитет во Словенија којшто се вбројува меѓу 3-те проценти најдобри во светот. Оваа учебна година на него студираат речиси 40 илјади ...

повеќе »

Комерцијална банка: Најдоброто решение за нов дом

Комерцијална банка: Најдоброто решение за нов дом

Станбен кредит од Комерцијална банка со најповолни услови на пазарот Станбениот кредит на Комерцијална банка, добро познат по тоа што е со најниски каматни стапки на пазарот, доби уште повеќе поволности  – достапен е со полиса за животно осигурување и ...

повеќе »

Акција за донирање на стари ЛЕГО коцки (видео)

Акција за донирање на стари ЛЕГО коцки (видео)

Пилот проектот наречен LEGO replay има за цел да собере користени лего коцки, кои понатаму ќе бидат дистрибуирани на детски непрофитни организации во Соединетите Американски Држави. Процесот е навистина едноставен и е направен во соработка со Give Back Box. Потребно ...

повеќе »

Реновирање на бањи, кујни и тоалети – постапка и совети

Реновирање на бањи, кујни и тоалети – постапка и совети

Реновирањето на бањи, кујни и тоалети, претставува зафат кој бара обмислување за избор, набавка и вградување на голем број материјали, почнувајќи од водоводна инсталација, керамички плочки, лепила за плочки, санитарии. Друг дел од целината за успешно реновирање е правилен избор и ...

повеќе »

Совети: Како да одберете соодветно лепило за плочки?

Совети: Како да одберете соодветно лепило за плочки?

Најчести проблеми кои се појавуваат кога се работи за површини обложени со плочки (бањи, ходници, холови, балкони, тераси и сл.), се одлепување на плочките, појава на мувла, оштетување на фугата, непријатна миризба, протекување.   Овие проблеми најчесто се појавуваат при ...

повеќе »

Ново руво за дневната и спалната соба

dnevna_i_spalna.jpg"Последните топли денови ни делуваат некако инспиративно за започнување на мали промени во уредувањето на домот. Неодамна ја реновиравме кујната, па на ред дојдоа дневната и спалната соба. Би сакале дневната соба да изгледа попространо и да ја преуредиме така што ќе обезбедиме простор за уште еден дополнителен кревет."

повеќе »
Scroll To Top