Насловна / Саеми

Категорија: Саеми

Feed Subscription

Во Белград е отворен 16-тиот Меѓународен саем за енергетика

Во Белград е отворен 16-тиот Меѓународен саем за енергетика

На Белградскиот саем вчера е отворен 16-тиот Меѓународен саем за енергетика. До 25-ти ноември, посетителите на саемот ќе имаат можност да се сретнат со регионалните корпорации, компании и претпријатија од секторот електрична енергија, нафта и гас, обновливи извори на енергија, ...

повеќе »

Expo 2020 во Дубаи, највероратно се одложува за следната година

Expo 2020 во Дубаи, највероратно се одложува за следната година

Саемската манифестација Expo 2020 во Дубаи, би требало да биде одложена за една година, поради пандемијата. Тоа се наведува во предлог одлуката во која имала увид агенцијата Reuters, и уште два други упатени извори. На оваа изложба на деловни и ...

повеќе »

Саем за роботика и нови технологии во февруари во Љубљана

Саем за роботика и нови технологии во февруари во Љубљана

Саемот за роботика и нови технологии, под името  IFAM, INTRONIKA, ROBOTICS & ICT4Industry 2019,  или  SMART INDUSTRY ќе се одржи во Љубљана од 12ти до 14ти февруари 2019. Се очекува присуство на елитата од процесната идустрија, роботиката, електроникат и другите нови ...

повеќе »

Австрискиот павилјон на Milan Expo 2015 продуцира кислород за 1800 луѓе на час

Австрискиот павилјон на Milan Expo 2015 продуцира кислород за 1800 луѓе на час

Сместена на површина од само 560 метри квадратни, Австрија се претстави на саемот Milan Expo 2015 со минијатурна шума под името „Team, Breathe, Austria“. Павилјонот ги нагласува свежата и висококвалитетна алпска клима во Австрија и исто така значењето на кислородот, ...

повеќе »

Трендови во кујната за 2015 година

Трендови во кујната за 2015 година

Кујната не претставува само место за приготвување и консумирање на храна. Во поново време таа се трансформира и го зазема централното место во домот, кое служи за собирање на семејството, пријателите и гостите. Деновиве во нашиот главен град е актуелен ...

повеќе »

Најновите трендови на саемот за керамика во Валенсија

Најновите трендови на саемот за керамика во Валенсија

Шпанија традиционално е врзана за керамиката, па така во периодот од 9 до 13 март во Валенсија е одржан саемот за керамика и санитарии Cevisama 2015, на кој биле изложени бројни шпански и светски керамички брендови кои и оваа година ...

повеќе »

Саем кој претендира да го освои светот

Саем кој претендира да го освои светот

Единствениот град во светот кој се протега на два континента, градот на Босфорот, градот – мост меѓу Европа и Азија, град кој дише со несопирлив пулс, град кој чекори со милионските чекори по улиците, град кој се чини никогаш не ...

повеќе »

Впечатливи идеи и голем ентузијазам

Впечатливи идеи и голем ентузијазам

Меѓународен саем за мебел iSaloni 2013, Милано Манифестацијата Salone Satellite за прв пат е формирана во 1998 година, како изложба за најперспективните млади дизајнери од целиот свет, а е во состав на iSaloni. Темата на 16. издание е поттикната од ...

повеќе »

Зеленилото – хит во внатрешното уредување

zeleniloto-hit-vo-vn-uredu-1.jpgТрадиционално во месец април, од 9-ти до 14-ти, во Милано се одржа 52. издание на iSaloni, славниот меѓународен Саем за мебел и опрема. Тука спаѓа и делот за изложување и афирмирање на млади креативни дизајнери, како и биеналните категории - Канцелариски мебел и Осветлување. Повеќе од 2500 компании изложуваа на површина од 204.850 м2, а повеќе од 300.000 посетители ја имаа можноста да ги видат најновите трендови во овие категории.

 

повеќе »
Scroll To Top