Насловна / Вести / Expo 2020 во Дубаи, највероратно се одложува за следната година

Expo 2020 во Дубаи, највероратно се одложува за следната година

Саемската манифестација Expo 2020 во Дубаи, би требало да биде одложена за една година, поради пандемијата. Тоа се наведува во предлог одлуката во која имала увид агенцијата Reuters, и уште два други упатени извори. На оваа изложба на деловни и технолошки достигнувања, која требаше да започне во октомври, се очекуваше присуство на 11 милиони посетители, и излагачи од 192 земји.

Наскоро се очекува информацијата за одлагањето и официјално да биде потврдена, и да се објави новиот датум за манифестацијата. Одлагањето од организаторот  го побарале учесниците на манифестацијата.

expodubai2

expodubai1

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top