Насловна / Саеми (page 2)

Категорија: Саеми

Feed Subscription

Најновите трендови на саемот за керамика во Валенсија

Најновите трендови на саемот за керамика во Валенсија

Шпанија традиционално е врзана за керамиката, па така во периодот од 9 до 13 март во Валенсија е одржан саемот за керамика и санитарии Cevisama 2015, на кој биле изложени бројни шпански и светски керамички брендови кои и оваа година ...

повеќе »

Саем кој претендира да го освои светот

Саем кој претендира да го освои светот

Единствениот град во светот кој се протега на два континента, градот на Босфорот, градот – мост меѓу Европа и Азија, град кој дише со несопирлив пулс, град кој чекори со милионските чекори по улиците, град кој се чини никогаш не ...

повеќе »

Впечатливи идеи и голем ентузијазам

Меѓународен саем за мебел iSaloni 2013, Милано Манифестацијата Salone Satellite за прв пат е формирана во 1998 година, како изложба за најперспективните млади дизајнери од целиот свет, а е во состав на iSaloni. Темата на 16. издание е поттикната од ...

повеќе »

Зеленилото – хит во внатрешното уредување

zeleniloto-hit-vo-vn-uredu-1.jpgТрадиционално во месец април, од 9-ти до 14-ти, во Милано се одржа 52. издание на iSaloni, славниот меѓународен Саем за мебел и опрема. Тука спаѓа и делот за изложување и афирмирање на млади креативни дизајнери, како и биеналните категории - Канцелариски мебел и Осветлување. Повеќе од 2500 компании изложуваа на површина од 204.850 м2, а повеќе од 300.000 посетители ја имаа можноста да ги видат најновите трендови во овие категории.

 

повеќе »

Италијанската гордост повторно на тест!

italijanskata-gordost-povtorno-na-test-4.jpgОд 17 до 22 април очите на светот и на трендсетерите беа свртени кон 51-то издание на "И Салони" кој опфати 2.700 италијански и странски изложувачи. Овој светски настан во Милано беше составен од Меѓународниот салон за мебел, Меѓународниот саем за домашни аксесоари, Салоне Сателите (дисплеј на млади дизајнери и револуционерни иновации и концепти), интернационалната изложба за кујни, како и светската изложба на бањи.

повеќе »

Fiera Milano 2011

4_thumb.jpgФотографии од посетата на екипата од Порта 3 и Биро Проект на 50-ти меѓународен саем за мебел кој се одржа од 12-ти до 17-ти април во Fiera Milano, Италија.

повеќе »

„BAUMA“ 2010 Меѓународен саем за градежни машини

bauma-2010.jpgМеѓународниот саем за градежни машини, машини за градежни материјали, рударски машини, градежни возила и градежна опрема „BAUMA“ се одржа од 19 до 25 април во центарот на баварската престолнина –Минхен. Најновите иновации, технологии, продукти и сервисни алатки, присуството на клучните играчи на пазарот со градежни машини го прават овој саем најголем во светот.

повеќе »

Меѓународен саем за мебел во Милано 2010

http://www.porta3.com.mk/http://92.55.64.34/images/stories/saemi/saem-za-mebel-milano-2010.jpgМодерна класика за љубителите на стилски мебел

 

Годинава, околу 2300 изложувачи ги претставија своите производи на површина од 210.000 м2 на интернационалниот саем за мебел во Милано

 

 

повеќе »
Scroll To Top