Насловна / Ентериери / Добар рецепт за весел ентериер!

Добар рецепт за весел ентериер!

enterier vo barcelona_06
Сопствениците на овој прекрасен апартман во Барселона ја сакаат розовата боја и нејзините нијанси. Внатрешноста е единствена комбинација на нов свеж мебел и vintage детали. Во ентериерот е оставена првобитната висина на таванот, дрвените греди и ѕидовите од тула. Главната спална соба на родителите се наоѓа на првиот кат.

Внатрешноста на ентериерот е забавна: пастелно розова боја на фрижидерот, розова маса и црвен кауч изгледаат многу весели. На првиот кат главна боја е белата, која дозволува лесно додавање на некои стилски шарени детали кои можат добро да се комбинираат. Вториот кат е украсен со истите бои, но и поделикатно.

enterier vo barcelona_10 enterier vo barcelona_12 enterier vo barcelona_08 enterier vo barcelona_09 enterier vo barcelona_11enterier vo barcelona_08 enterier vo barcelona_09 enterier vo barcelona_07 enterier vo barcelona_05 enterier vo barcelona_04 enterier vo barcelona_03 enterier vo barcelona_02 enterier vo barcelona_01

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top