Насловна / Арт и дизајн / Зајдисонцето во фокусот на колекција фотографии

Зајдисонцето во фокусот на колекција фотографии

Зајдисонцето е вистински мелем за очи, кој често ни помага да се опуштиме после напорниот работен ден. За тоа е свесен и индискиот фотограф Сулаб Ламба, поради што тој одлучи да ја стави оваа сцена во фокусот на неговата нова забавна колекција фотографии.

1_resize

Играјќи со перспектива, тој го вградува сонцето во неговите имагинативни снимки, создавајќи на тој начин надреални сцени во кои неговите пријатели и членови на семејството често ги играат главните улоги. Креативните фотографии на овој индиски 22-годишник веќе добија голем број обожаватели на Инстаграм, поради што има малку повеќе од 30.000 следбеници на оваа социјална мрежа.

2_resize

3_resize

4_resize

6_resize

7_resize

8_resize

10_resize

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top