Насловна / Ентериери / Вистинско уживање за зимски одмор

Вистинско уживање за зимски одмор

hotel vo alpi_1

Хотелот W Verbie е прв во синџирот на хотели W во Швајцарија и е единствено луксузно скијачко престојувалиште во познатото место Вербие, а се наоѓа на една минута прошетка од главната градска гондола која ги носи гостите до скијачките терени.

hotel vo alpi_2
Хотелот се состои од четири класични куќи поврзани со стаклени ходници, предворја и 124 луксузни соби, вклучувајќи ги и претседателските апартмани и резиденции. Во просториите за посетителите има се што е потребно, вклучувајќи тераса и камин за греење во ладните снежни вечерни часови.

hotel vo alpi_3 hotel vo alpi_1_1
W Verbier нуди импресивни гастрономски специјалитети – ресторан Arola, со главниот готвач Sergie Arola, сопственик на две престижни Michelin ѕвезди. Тука се нуди италијанска кујна со примеси на швајцарски вкус. Гостите можат да уживаат во W Cafe, каде во удобните фотелји може да се ужива или да се потоне во светот на омилените книги, набљудувајќи ги убавите Алпи. Вечерните забави се организираат во Carve bar, лоциран во приземјето на хотелот, со оригинално мени, листа на вино и одлични диџеи.
Тука е и спа центарот Away, кој на гостите им овозможува по долгиот ден на падините на ски патеките, разни третмани и масажи за опуштање и релаксација.

hotel vo alpi hotel vo alpi_2_1 hotel vo alpi_4

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top