Насловна / Арт и дизајн / Велосипедот Kenzo x Brompton во ограничено издание

Велосипедот Kenzo x Brompton во ограничено издание

Во текот на изминатите години, возењето велосипед стана една од жешките теми на разговор, како поради физичката активност за време на карантин поради КОВИД, така и поради неговата беспрекорна естетика.

Без разлика дали се истражува градот или е потребна алтернатива на јавниот превоз за секојдневно патување, велосипедот Brompton е најдобриот сопатник.

2_resize

Како дел од својата најнова спортска колекција, Kenzo во соработка со Brompton ја претстави колекција со ограничено издание од само 50 велосипеди со сериски број. Велосипедот на склопување по мерка е направен во уникатна комбинација на виолетова и портокалова боја и одговара на колекцијата спортска облека. Покрај самиот велосипед, претставена е и специјална кацига Kenzo x Overade, со логото на Kenzo.

Сите приходи од велосипедот Kenzo x Brompton ќе бидат донирани на глобалната добротворна организација Khubeka, помагајќи им на луѓето во Африка да добијат пристап до велосипедскиот превоз.

1_resize 3_resize 4_resize 5_resize

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top