Насловна / Вести / Утрово во Скопје лажна дојава за бомба во автобусите

Утрово во Скопје лажна дојава за бомба во автобусите

Утрово во Скопје лажна дојава за бомба го поремети јавниот автобуски сообраќај. Поради дојава за бомба за кратко застанаа дел од автобусите на ЈСП во Скопје.  Возачите мораа да ги испразнат автобусите и да ги вратат во базите за проверка, поради закана за бомба која ја добиле синоќа.

Повеќето од возачите воопшто не успеале да влезат во базите во Автокоманда и Ѓорче Петров, затоа што полицијата правела проверки.

Неофицјално, паниката ја предизвикал еден до вработените кој се јавил во полиција и пријавил дека во автобусите има бомба, но потоа признал дека направил несмасна грешка. Сепак, вработените се решени и покрај оваа ситуацијата точно на пладне да одржат протест заради неисплатената септемврска плата.

бббб

 

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top