Насловна / Вести / Удајпур во Индија

Удајпур во Индија

Прошетка низ Удајпур во Индија, град во државата Раџастан. Удајпур е познат и како „град на езерата“

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top