Насловна / Вести / Реконструкција на фасадата на основното училиште „Гоце Делчев“ во Центар

Реконструкција на фасадата на основното училиште „Гоце Делчев“ во Центар

Општина Центар почна со реконструкција на фасадата на општинското основно училиште „Гоце Делчев“, која по завршувањето на зафатот ќе биде енергетско ефикасна.

„Стартот на новата учебна година на први септември учениците од општинското основно училиште Гоце Делчев ќе го дочекаат во реновирано училиште и ќе добијат поквалитетни услови за стекнување нови знаења и престој“, наведуваат од Општината.

ou-goce-delcev-centar-izolacija

Оттаму додаваат дека со ова ќе се намалат трошоците за електрична енергија, но и температурите во училниците ќе бидат максимално оптимални.

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top