Насловна / Ентериери / Станот на Френк Синатра со поглед на „Ист ривер“

Станот на Френк Синатра со поглед на „Ист ривер“

stanot na frenk sintara_6
Славниот пејач и актер Френк Синатра во периодот меѓу 1961 и 1972 година со неговата тогашна сопруга, актерката Миа Фароу, живееле во Њујорк во двоспратен пентхаус од 278 квадратни метри.
Потоа, Синатра го продаде станот на својот стоматолог, кој во него живеел до 2008 година, и благодарение токму на него, просторот не е променет сите овие години, па затоа сега можеме да видиме фотографии од оригиналниот ентериер.
Станот се состои од четири спални соби и шест купатила, а висината на таванот достигнува 5,5 метри. Има две огромни тераси со поглед на „Ист ривер“.
Меѓу личностите што биле гости на познатите забави и вечерите што Синатра ги приредувал во овој пентхаус се Џон Кенеди, Мерилин Монро и Енди Ворхол.
Декор на ентериерот неодамна беше реновиран и сега можеме да видиме модернизирани скалила, мермерен камин и современ мебел.stanot na frenk sintara_1 stanot na frenk sintara_2 stanot na frenk sintara_3 stanot na frenk sintara_4 stanot na frenk sintara_5 stanot na frenk sintara_7 stanot na frenk sintara_8

Испрати коментар

Scroll To Top