Насловна / Архитектура / Рурална куќа стара 200 години подготвена за туристи

Рурална куќа стара 200 години подготвена за туристи

Ова е необична селска куќа реновирана на таков начин што потсетува на некои древни, минати времиња во кои сè беше помирно, пооптимистично и поедноставно.

Toskana

Со љубов зачувана, 200-годишната стара селска куќа е идеално лоцирана во рурална Тоскана со поглед на наведнатите лозја на само неколку километри од селото Монтефолонико и попознатиот град на врвот Монтепулчиано.

Toskana5

Опкружена со чемпреси, пасишта за овци и маслинови градини, некогаш заборавената селска куќа е прекрасно реновирана од сегашните сопственици, нудејќи им автентично и опуштено тосканско искуство на сите оние кои бараат малку мир и автентична селска идила.

Toskana1

Куќата на фармата има шест прекрасни апартмани, реновирани и опремени со уникатни парчиња кои ја отсликуваат локалната историја и околината. Домот нуди пригушена, пасторална алтернатива на бутиците во лозјата и туристичките пансиони прошарани со регионот.

Toskana2

Со право може да се каже дека тоа е совршено место за забавување, дишење и уживање во природните ритми кои ве опкружуваат. Фантастична природа, прекрасен животински свет, оригинални насади… овде се е средено за да биде во исто време на дофат, но и доволно далеку, сè до соседниот рид и прекрасните лозја.

Toskana3

Шесте пространи соби се индивидуално декорирани и комбинираат традиционален тоскански декор и ексцентричен мебел, вклучувајќи антички врати, антички играчки и антички машини за пишување. Секако, не треба да се заборават и оние модерни удобности кои вклучуваат бесплатен интернет, големи тушеви, како и најквалитетни италијански тоалети.

Toskana4

Toskana6

Toskana7

Испрати коментар

Scroll To Top