Насловна / Вести / Rolls – Royce интензивно го тестира својот електричен автомобил

Rolls – Royce интензивно го тестира својот електричен автомобил

Електричниот модел на Rolls – Royce, Spectre во актуелниот период ги вози своите тест километри низ француската ривиера. Имајќи ја предвид претходната најава дека продукцискиот модел ќе биде подготвен на крајот на наредната година, во компанијата имаат доволно време да ги завршат работите во однос на тестирањето, при што автомобилот ќе мине вкупно 2,6 милиони километри низ различни режими и климатски услови.

spectre1

Се тврди дека станува збор за најаеродинамичниот модел на овој бренд, но не се откриваат многу технички детали за овој ултралуксузен модел, кој ќе ја има и најцврстата каросерија во историјата на брендот.

spectre2

 

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top