Насловна / Вести / Пролетно уредување на домашната канцеларија

Пролетно уредување на домашната канцеларија

Со доаѓањето на пролетта, сè околу нас изгледа поживо, пошаренолико и посреќно.

dekor5

Еден простор во модерен дом кој дефинитивно би одговарал на доза на позитивно расположение е дефинитивно домашната канцеларија. Таа стана место што редовно се посетува и каде што сигурно ќе биде подобро да се остане ако се внесат некои весели тонови.

dekor7

Смелите тонови се најдобрата идеја за прикажување на пролетната сезона во секоја просторија. Светли нијанси и цветни отпечатоци се тие што ќе го оживеат работниот простор дома. Жолтите, розовите, сините и зелените тонови носат посебна доза на инспирација и тие сигурно ќе ве охрабрат да ги завршите работните задачи побрзо и полесно со гледање на украсот инспириран од пролетта околу вас. Може да се избере еден ѕид да биде акцентиран со светли тонови или да се декорираат сите sидови со варијантата Color Block со додавање на разнобоен мебел и осветлување.

dekor7

За оние што сакаат ѕидна уметност, може да се изберат уметнички дела во светли бои кои ќе ја разбудат домашната канцеларија од зимскиот сон. Што се однесува до шемата на бои, дефинитивно фокусот треба да биде на онаа боја која им се допаѓа на сопствениците, без разлика дали се потопли или поладни тонови. Исто така, може да се гравитира кон пастелни или светли тонови, заобиколувајќи ја потемната палета овој пат. За оние што се занимаваат со креативен бизнис, канцеларија како оваа секогаш ќе им послужи како инспирација.

dekor4

Цветни и ботанички отпечатоци на ѕидот се многу едноставен начин да се претстави пролетта во домашната канцеларија. Може да се користат цветни и ботанички тапети на ѕидот, таванот, па дури и на мебелот. Заедно со позадината, може да се користи и печатен текстил со цветен дезен.

dekor3

Нема чувство за пролет без свежо цвеќе и зеленило, а и домашната канцеларија не треба да биде исклучок. Може да се користат прекрасни цвеќиња или примероци во саксии за да се чуваат во вазна. По избор, тоа може да биде исклучиво зеленило или цветни растенија кои ќе донесат чувство на свежина и убави мириси во работниот простор.

dekor8

dekor2

dekor1

dekor

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top