Насловна / Арт и дизајн / Polaroid Music претставува четири Bluetooth® Polaroid музички плеери (ВИДЕО)

Polaroid Music претставува четири Bluetooth® Polaroid музички плеери (ВИДЕО)

Веројатно го познавате Polaroid по нивната линија на инстант камери, но брендот сака да ги размрда работите со влегување во музичкиот простор.

5_resize

По повеќе од 80 години работа на пресекот на уметноста и науката, правејќи производи кои ја инспирираат и ја зајакнуваат креативноста, Polaroid ја внесува својата енергија и дух во музиката. Polaroid Music претставува четири Bluetooth® Polaroid музички плеери, експериментален сервис за откривање музика наречена Polaroid Radio и апликација Polaroid Music.

2_resize

4_resize

Bluetooth звучниците доаѓаат во четири големини: P1, P2, P3 и P4, во распон од мал пренослив звучник до поголем звучник во стил на кутија за моќен звук. Можат да се пофалат со одличен звук и доаѓаат во пет бои (сина, црвена, црна, сива и жолта) инспирирани од спектарот на бои на Polaroid.

6_resize

Звучниците ги одликува ретро и футуристички дизајн со црвено копче за вклучување, кое се наоѓа на инстант камерите на брендот. Има и аналогно тркалце што може да се користи за прилагодување на јачината на звукот или менување на Polaroid радио станицата.

1_resize

Polaroid Radio е срцето и душата на Polaroid плеерот и е достапно за секој љубител на музика на интернет или преку апликацијата Polaroid Music. Во светот на алгоритми, Polaroid го враќа радиото во рацете на вистинските луѓе: уметници, диџеи и кустоси кои ќе осмислат станици со нови песни, како и стари омилени. Пет станици слични на FM кои постојано се развиваат, погодни се за луѓето, бесплатни се и без реклами. Како пет звучни светови, без пауза, прескокнување или премотување наназад.

8_resize

„Одличните музичари и фотографи го бележат она што не можеме секогаш да го искажеме со зборови. Ние сме нови во светот на музиката, но сакаме колку што можеме повеќе да внесеме што повеќе бои и емоции во просторот. Возбудени сме поради ова ново поглавје додека и понатаму сме посветено на инстант фотографијата“, вели Оскар Смолоковски, претседател на Polaroid.

Polaroid плеерите се достапни на Polaroid.com и во продавниците ширум светот.

7_resize

3_resize

9_resize

12_resize

11_resize

10_resize

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top