Насловна / Вести / Од 1. август нова цена на греење во Скопје

Од 1. август нова цена на греење во Скопје

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ја објави новата цена на топловоно греење во Скопје која ќе важи од 1. август.

На прес-конференцијата, закажана во 13 часот, ќе се обрати претседателот на РКЕ Марко Бислимоски кој ќе ги презентира одлуките од денешната седница во врска со цената на топлинската енергија.

„Денес е закажана главна седница на која ќе се најдат предлог-одлуките за цените на топлинската енергија во Градот Скопје. По седницата, претседателот Бислимовски ќе ја информира јавноста за донесените одлуки. Новите цени ќе бидат на сила од 1 август“, изјави за МИА портпаролката на РКЕ,  Марина Узнов.

пар_resize

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top