Насловна / Вести / Неверојатни фотографии на диви животни како пијат вода на месечина

Неверојатни фотографии на диви животни како пијат вода на месечина

Фотографот Клинт Ралф успеал да забележи неверојатни сцени од диви животни кои се собираат на поило во приватниот резерват за диви животни Зиманга во Зулуланд, Јужна Африка.

Лавови, слонови, носорози и биволи доаѓаат да пијат на месечина, што создава глетка што го одзема здивот.

1

7

6

10

3

2

8

9

4

5

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top