Насловна / Ентериери / Модерен простор со ретро дизајн

Модерен простор со ретро дизајн

Поткровните простори секогаш се третирале како да служат само за добивање на дополнителен простор во рамките на кровните конструкции. Во поново време ова се менува и овие простори можат да бидат доволно шик, урбани и убаво уредени и да се употребуваат како удобни домови.1-moderen-prostor

Овој стан се карактеризира повеќе со традиционален дизајн на неговиот ентериер. Со помош на ѕидовите што се изведени од видлива полна тула, овој стан е поделен на простори од кои секој има своја функција. Овие простории се наменети како дневна соба, трпезарија, скрининг соба и скриена спална соба.

2-moderen-prostor

3-moderen-prostor

4-moderen-prostor

5-moderen-prostor

6-moderen-prostor

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top