Насловна / Ентериери / Минималистички уреден современ апартман

Минималистички уреден современ апартман

Украинското архитектонско студио Valentirov создадоа модерен простор за живеење кој што се карактеризира со минимализам во уредувањето, баланс помеѓу неутрални нијанси и интензивни бои, потоа едноставност, практичност и удобност. слика-1Дневната просторија има отворен план и на неа се надоврзува кујната која што има големи димензии. Во дневниот простор карактеристична е употребата на црн мермер на кој се поставени камин и телевизор.

слика-2 слика-3 слика-4 слика-5 слика-6 слика-7 слика-8

Еден коментар

  1. labavo koga imas stan od 200 kvadrati

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top