Насловна / Архитектура / Комеморација за професор Александар Никољски

Комеморација за професор Александар Никољски

Утре на Архитектонски факултет ќе се одржи комеморација по повод смртта на професор Александар Никољски. Комеморацијата ќе се одржи во амфитеатарот на факултетот од 11.00 часот.
Најомилемиот професор на Архитектонскиот факултет, почина вчера во Скопје на 81 годишна возраст.

Неговото делување како архитект е обемно и значајно како во сверата на творештвото така и во рабората со студентите.

[/mobileonly]

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top