Насловна / Вести / Иконичен мебел реплициран за деца

Иконичен мебел реплициран за деца

Дали сакате да им помогнете на вашите деца да разберат што е добар дизајн на мебел? Ако е така, можете да им купите одлични маси и столици од познатиот светски бренд за детски мебел, littleNEST. Овие маси и столици се реплики во димензии на детски мебел на познат иконичен дизајн, како столче за одмор и фотелја од 1956 година, познатата the Ball Chair, славното столче Egg Chair на Arne Jacobsen од 1959 година, vintage столицата на дизајнерот Harry Bertoia од 1952 година, Eames Lounge Chair Wood од 1949. и така натаму. Сите тие се изработени од високо квалитетни материјали и не само што можат да ги израдуваат вашите деца и да ги образуваат со добар вкус, туку и да го направат вашиот ентериер да изгледа добро и стилски.

6_resize 4_resize 3_resize 2_resize 5_resize 1_resize

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top