Насловна / Вести / И ова е Скопје…Булевари на солидарноста 1979 година (ВИДЕО)

И ова е Скопје…Булевари на солидарноста 1979 година (ВИДЕО)

Кога Скопје беше град кој верува во својата иднина.

Емисија на ТВ Скопје од 26.07.1979 година.

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top