Насловна / Арт и дизајн / Хотелот Пендри – најубавиот хотел во Сан Диего

Хотелот Пендри – најубавиот хотел во Сан Диего

Хотелот Пендри е еден од новите хотели во Сан Диего кој со својата префинетост и модерна атмосфера нема да остави никого рамнодушен.

1 (5)

Хотелот преполн со уметност, со големо лоби, прекрасна кујна и кафуле во знак на софистицираната култура на Сан Диего.

1 (1)

Хотелот располага со повеќе од 300 соби, шест ресторани и барови, спа, велнес и ноќен клуб. Хотелот нуди чувство на удобност и едноставност. Базенот во хотелот е голема атракција во текот на летната зона, затоа што истиот е познат и како центар за забава.

1 (2)

Специфичните детали за тапетите, столчињата, совршениот поглед кон базенот, се само дел од карактеристиките по кои е познат овој хотел.

1 (10)

Fifth and Rose е неверојатен бар надвор од лобито со розови столчиња кои се гламурозни, а сепак софистицирани. Станува збор за навистина луксузен хотел во сопственост на Montage.

1 (9)

1 (8)

1 (7)

1 (6)

1 (4)

1 (3)

АВТОР: САЊА ВЕЛКАКОВА

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top