Насловна / Арт и дизајн / Hermes колекција инспириана од природата

Hermes колекција инспириана од природата

Прославената куќа Hermes за разубавување на кујната лансираше своја ексклузивна порцеланска колекција сервис за јадење која зрачи со класа, префинетост и едноставност.

6
Наречена „A Walk in the Garden”, оваа убава колекција од порцелан инспириране е од пролет и еклектични тонови на летото. Секој тањир, сад, шолја за чај и чајник прекриени се со листови, цвеќе и нежни геометриски дезени. Оваа уникатна колекција настанала како дело на мајсторот за илустрации, Нејџел Пик.

1

8
Новиот асортиман на Hermes садовите претсатвен е скоро, за време на случувањата во њујоршкатa шарена pop-up кафетерија, која е во рамки на Hermes бутикот на Медисон Авенија.

нѕ

Како дел од изложувањето, предметите од оваа колекција биле претставени на колички, како би се нагласила графиката на сите парчиња, како и нивните vintage бои. Сите предмети од колекцијата на Hermes се достапни за купување во нивните одбрани продавници, а цените се движат од 90 до повеќе од 900 долари.

2 4

3

10

7

11

12

 

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top