Насловна / Ентериери / Едноставен и луксузен апартман во Софија

Едноставен и луксузен апартман во Софија

apartman vo sofija (2)

Смирувачки бои и современа форма на мебелот во елегантниот ентериер. Малите детали го прават овој станбен простор уникатен и без губење на чувство на луксуз. Овој стан од 180 квадратни метри се наоѓа во планината Витоша, во близина на Софија. apartman vo sofija

Станот го дефинираат рамни линии, светлечки површини кои се во контраст со нагласена текстура на дрвените површини, создавајќи многу модерен изглед. apartman vo sofija (3)

Палетата на бои ја изразува потребата за поедноставен живот, со нијанси на мека сина и тиркизна – тепих, перници и една од масите ја разбива монотонијата на бојата. Просторот е поедноставен, и секој елемент се огледува во друго место во внатрешноста, и секоја линија е продолжување на друг елемент или површина.apartman vo sofija (4) apartman vo sofija (5) apartman vo sofija (6) apartman vo sofija (7) apartman vo sofija (8) apartman vo sofija (9) apartman vo sofija (10) 5-spalna-soba 4-spalna-soba 3-spalna-soba 2-spalna-soba 1-spalna-soba apartman vo sofija (11)

Испрати коментар

Scroll To Top