Насловна / Архитектура / Денес презентација на Симон Калајџиев на тема: Архитектонска илустрација

Денес презентација на Симон Калајџиев на тема: Архитектонска илустрација

Денес, во 14 часот, во амфитеатарот на Универзитетот Американ Колеџ Скопје ќе има презентација на Симон Калајџиев на тема: Архитектонска илустрација. Организатор на настанот е Факултетот за Архитектура и Дизајн.

постер

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top