Насловна / Архитектура / Хотелот Бахаумонт во Париз: Раскошна атракција за незаборавно искуство

Хотелот Бахаумонт во Париз: Раскошна атракција за незаборавно искуство

Хотелот Бахаумонт во Париз е од оние ретки хотели кои нудат незаборавно искуство. Во комбинација со туристичките атракции, хотелот е место каде што ќе се чувствувате раскошно и удобно.

1 (6)

Внатрешните ентериери ве враќаат во една мината ера на гламур. Собите се мали, но нудат неверојатно чувство на удбност и префинетост. Хотелот изобилува со својата раскошна убавина, благодарејќи на широките балкони и елегантниот декор.

1 (7)

Хотелот  Бахаумонт е соврешно место за уживање во дождливите ноќи. Локацијата на овој хотел е окружена со најдобрите вински барови, кафулиња и ресторани. Хотелот има одличен ресторан на приземје, пријатен бар низ ходникот и мала теретана во подрумот.

1 (4)

Персоналот е млад и одлично зборува англиски. Постелнините се богати со памук, наслоните се тапацирани со ткаенини од Пјер Фреј, а бањите во ретро стил со винтиџ плочки се добро уредени.  Прекрасните детали, отворената кујна со блескави бакарни тенџериња и современата ресторанска храна привлекува паметна и модерна публика во ресторанот.

1 (5)

1 (2)

1 (3)

1 (1)

1 (8)

АВТОР: Сања ВЕЛКАКОВА

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top