Насловна / Вести / Дејвид Гета го продава својот пентхаус во Мајами

Дејвид Гета го продава својот пентхаус во Мајами

Светски познатиот француски ди-џеј Дејвид Гета е подготвен да го продаде својот пентхаус во Мајами во Setai Hotels & Residences South Beach, кој може да биде ваш за 359 BTW или 14 милиони долари, според денешниот курс.

2_resize

Се состои од три спални соби и ист број бањи, со мастер апартмани, луксузниот стан се наоѓа на триесет и седмиот кат и има површина од околу 250 квадратни метри. Гета првично го купил пентхаусот во 2018 година по цена од 9,5 милиони долари од њујоршкиот милијардер Ричард ЛеФрак.

3_resize

5_resize

Дизајниран од Пјер Лисони, пентхаусот има големи балкони од сите страни кои нудат непречен поглед кон Атлантикот и Мајами Бич. Дополнително, нуди пристап до огромен бар покрај базен, бутик и уметничка галерија, приватен превоз и три базени на плажа.

4_resize

Сепак, ова не е прва крипто продажба на познатиот ди-џеј. Во септември, тој потпиша партнерство со децентрализирана платформа за виртуелна реалност, Sensorium Galaxy, за да ги емитува своите настапи онлајн, со уплати направени со помош на криптовалута.

6_resize

7_resize

1_resize

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top