Насловна / Вести / Coco Chanel – „ одлучете да бидете тоа што сте“

Coco Chanel – „ одлучете да бидете тоа што сте“

Доколку постои на светот хотелски бренд кој ја почитува и и се воодушевува на линијата Chanel повеќе од било кој друг, тоa дефинитивно е Ritz Paris.

6
Во минатото хотелот оддаде почит на креаторката Coco Chanel при креирањето на Coco Chanel Prestige Suite во својот простор како сеќавање на 34-те години кои креаторката ги поминала во овој хотел.

5
Сместен на вториот кат на хотелот на простор од околу 220 квадратни метри, овој апартман има две големи спални соби и дневен боравок, прозори од под до плафон кој гледаат на плоштадот Place Vendome и луксузен декор во стилот на оваа модна икона.

3

1

2

Ноќевање во овој апартман чини 18.000 евра.
Меѓутоа како се ова да не било доволно, хотелот сега отвара врата на новиот Chanel Spa центар во слава на најпознатата креаторка и станарка на овој хотел.

11
Делот Chanel Au Ritz на спа центарот го дизајнирал Thierry W. Despont кој се фокусирал на имплементирање на чувство на длабока релаксација, како и реконструкција на естетското искуство кое го применувала Coco Chanel.

9
Прочуениот цитат на креаторката: „Убавината почнува од моментот кога ќе одлучете да бидете тоа што сте“, се огледува во секој дел на Chanel au Ritz Paris, а спа центарот Chanel се фокусира на тоа што е најдобро за секој гостин поеднинечно, преку премиум понуди.

7
Ентериерот на спа центарот вклучува црно – бела палета на бои кои биле заштитен знак на Coco Chanel, лакирани панели, позлатени огледала, плишани навлаки, скици и фотографии, кристални лустери,а секое парче го одразува непогрешливиот стил на модната кралица.

10

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top