Насловна / Вести / Автомобил кој е непроменет речиси 40 години

Автомобил кој е непроменет речиси 40 години

Ова возило е визуелно непроменето речиси 40 години, но воопшто не губи од својата популарност на пазарот. Станува збор за Toyota Land Cruiser 70. Особено е баран во рурална Австралија, каде особено се на цени вакви возила – солиден и квалитетен pick-up за најтешки работи и задачи. Во Land Cruiser 70 е вграден 4,5 литарски V8 турбодизел мотор. Почетната цена е 67.000 евра.

тоѕота1

toyota2

Низ годините, ова возило е модернизирано, добило ABS, воздушни перници, електрични прозорци, навигација, но основниот облик е идентичен. Книгата на нарачки за овој модел е полна до средината на 2024 година. Денес Toyota нуди модерни и моќни теренци базирани на дизајнот на овој стар модел, но побарувачката не може да се спореди со онаа на седумдесетката.

toyota3

 

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top