Насловна / Архитектура / Тажна вест: нашиот долгогодишен соработник Драган Ристов ја загуби битката со ковид-19

Тажна вест: нашиот долгогодишен соработник Драган Ристов ја загуби битката со ковид-19

Редакцијата на Порта 3 изразува длабоко сочувство до семејството на нашиот долгогодишен соработник, Драган Ристов, кој почина поради компликации од ковид-19.

Ристов беше член на ЗНМ, во својата новинарска кариера беше вработен во Радио Канал 77 во Штип и последниот период во секторот за односи со јавност во Општина Штип.

47-годишниот Драган Ристов зад себе остави сопруга и две деца.

dr

Во знак на сеќавање на нашиот драг соработник да се потсетиме на некои од неговите секогаш интересни текстови во неговата рубрика – најчудни градби.

Гигантски крвоносен сад во Њујорк

Зграда во форма на риба вo Индија

Канцеларии во мини замок

Облакодер со десет ката во злато

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top