Насловна / Арт и дизајн / Златни браќа кои носат смешна светлина во најтемните ентериери

Златни браќа кои носат смешна светлина во најтемните ентериери

Рон, Том, Сем, Боб и Џо се неодоливи безжични LED светилки кои ќе му овозможат на вашиот дом мека светлина, но и шарм.

Безжичните столни ламби изработени од поликарбонат во златна боја колективно се нарекуваат Golden Brothers и претставуваат семејство на ликови од светилки кои, рефлектирајќи мека светлина на нивното тело, ја подобруваат пластичноста и флуидноста на силуетата.

lampa

Дизајнирани од Стефано Џовани, овие слатки светилки се дизајнирани да заземаат различни позиции и, благодарение на нивното невообичаено флексибилно тело, да создаваат анимиран пејзаж.

Станува збор за таканаречен апстрактно-фигуративен пристап кон дизајнот кој го нагласува речиси секој детал од производот, па слободно може да се каже дека не се работи само за осветлување туку и за одлични украси кои можат да го збогатат изгледот на секоја маса, но и да го персонализираат секој агол на куќата.

lampa1

Ова семејство на LED светилки кои се напојуваат со батерии се опремени со мек прекинувач на допир. Малите златни момчиња ја рефлектираат светлината што се емитува на нивните тела, подобрувајќи ја нивната форма. Се движат, се вртат, седат, исто како да се анимирани. Кога ќе се погледат делуваат смирено, исто како класични статуи, но кој знае што се прават и дали шетаат!

Без разлика дали сте љубител на овие оригинални светилки или претпочитате класично осветлување, факт е дека Рон, Том, Сем, Боб и Џо се всушност непослушни златни момчиња со разиграна душа, спремни да се забавуваат во секој дом навечер. Слободно поставете ги каде било и уживајте во нивната мека светлина.

lampa2

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top