Насловна / Арт и дизајн / Во оваа феноменална берберница се крие и бар

Во оваа феноменална берберница се крие и бар

Името на берберницата е Blind Barber и се наоѓа во американскиот град Чикаго. Се работи за одличен концепт на дизајнерска берберница, која не е само тоа кога ќе падне мрак, туку таа добива своја „екстензија“ во форма на lounge-бар.берберница (7)

Така сите корисници на оваа берберница уредена во индустриски стил, знаат дека таму можат да се релаксираат со добар коктел и да се дружат со другите верни посетители на овој веќе препознатлив проект во Чикаго. берберница (2)

Како што самите сопственици велат, услугите за бричење се исто толку добри како и квалитетните пијалаци, поточно коктелите кои служат во нивниот супер кул бар, кој е инкогнито сместен само неколку чекори подалеку.берберница (6) берберница (5) берберница (4) берберница (3) берберница (1)

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top