Насловна / Вести / VIP гостите на Bayern, ќе можат да ги следат натпреварите од хотелски соби на самиот стадион

VIP гостите на Bayern, ќе можат да ги следат натпреварите од хотелски соби на самиот стадион

Германскиот гигант Bayern во многу работи е пред останатите фудбалски клубови, а последната одлука уште повеќе ќе го издвои од конкуренцијата. Имено, минхенскиот клуб потпишал договор за спонзорство со хотелот  Marriott International кој на стадионот на Bayern, Allianz Arena, ќе направи неколку хотелски соби.  На овој начин, одредени VIP навинвачи ќе имаат привилегија да ги следат натпреварите на клубот но и на германската репрезентација од удобноста на хотелските соби. Веќе се обавени фотографии со изгледот на планираните соби, но цената на овој новитет во светот на фудбалот сеуште не е позната.
bayern 1

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top