Насловна / Архитектура / Уметничката резиденција Пимлико – лускузен хотел во Лондон

Уметничката резиденција Пимлико – лускузен хотел во Лондон

Уметничката резиденција Пимлико е неверојтен хотел кој прави да се чувствувате како вистински Англичанец. Зад секој одличен бренд, неизбежно има одлична приказна.

1 (9)

Во оваа еклектична градска куќа ќе се чувствувате како да сте се преселиле во најлускузното место, а сепак тоа да изгледа удобно и едноставно. Хотелот е сместен во дизајнерската област во селото Пимлико. Хотелот нема лифт.

1 (8)

Уметнички престој Пимлико беше поранешен паб, а сега е бутик хотел со 10 спални со прекрасен ресторан и коктел визба во која се наоѓаат коктели инспирирани од филмовите.

1 (6)

Со лежерна вибрација и неверојатна храна, хотелот е препорака за секој кој доаѓа во Лондон.

1 (5)

1 (4)

1 (3)

1 (2)

1 (1)

1 (7)

АВТОР: Сања ВЕЛКАКОВА

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top