Насловна / Архитектура / The Edge – Супермодерна вила на совршена локација

The Edge – Супермодерна вила на совршена локација

najubava vila vo avstralija (5)

Добитник на наградата Buliding of the Year за оваа година, е оваа прекрасна вила и дело на повеќенаградуваниот архитект Чарлс Рајт.

Именувана како The Edge, оваа неверојатна вила има некои прилично интересни карактеристики и и совршена локација – се наоѓа на врвот на престижниот Flagstaff Hill, во градот Порт Даглас во Австралија.najubava vila vo avstralija

И покрај тоа што има само две спални соби и четири бањи, вилата претставува ретко импресивен имот.najubava vila vo avstralija (2)

Објектот има простор за општествени собири во својот екстериер и преубав infiniti базен. Секој процес од нејзината изградба е беспрекорно извршен, како и внатрешниот и надворешниот дизајн.najubava vila vo avstralija (3)

Нејзината цена е 6.5 милиони долари.

Има само едно ниво, кое е малку подигнато, со цел максимално да се искористи потенцијалот на погледот на океанот. Нејзиниот простор е совршено балансиран, со флексибилно отворени простории со сите опции, вклучувајќи дневен престој, забава, јадење, рекреација и пливање.najubava vila vo avstralija (4)

Прекрасно функционална, оваа вила има луксузен мастер апартман, со отворен дизајн со две гардероби, две купатила и совршен поглед, оваа просторија делува како идеално место за одмор и релаксација.najubava vila vo avstralija (6)

Вториот апартман за гости има своја бања, гардероба и кабинет, и претставува совршен завршен детал на овој имот.najubava vila vo avstralija (7) najubava vila vo avstralija (9) najubava vila vo avstralija (10) najubava vila vo avstralija (11) najubava vila vo avstralija (13) najubava vila vo avstralija (15) najubava vila vo avstralija (14) najubava vila vo avstralija (16) najubava vila vo avstralija (18) najubava vila vo avstralija (17) najubava vila vo avstralija (19) najubava vila vo avstralija (20) najubava vila vo avstralija (21)

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top