Насловна / Арт и дизајн / Swarovski Бетмобил од црни кристали

Swarovski Бетмобил од црни кристали

Од ликови од цртани филмови, преку суперхерои, брендот Swarovski својот кристален допир го дал на многу предмети.

2_resize

Продолжувајќи ја оваа традиција славниот бренд, ова лето го претстави кристалниот Бетмобил, во кој мрачниот витез Бетмен, талка по улиците на Готам Сити, бранејќи го градот и неговите жители. Ова парче е дизајнирано како врвна реплика и ќе ги воодушеви обожавателите на декоративни предмети.

1_resize

Драгоцената кристална фигура дефинитивно не е наменета за игра, направена е од црни Swarovski кристали и се смета за „must-have“ парче за сите страствени колекционери и совршен поклон за некој од нив. Ексклузивното парче е со димензии 3.4/14.9 сантиметри и има дури 473 фацетирани агли, заедно со заоблените тркала.

3_resize

Цената на Swarovski Бетмобилот изнесува 599 американски долари и достапен е за купуваење преку сајтот на славниот бренд.

5_resize 4_resize

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top