Насловна / Арт и дизајн / Столицата Able може да се реконфигурира

Столицата Able може да се реконфигурира

Шведскиот бренд за мебел Blå Station претстави столица со метална рамка со заменливи делови што може да се реконфигурираат за да се прилагодат нејзината функционалност и дизајн.

2

Опишана од брендот како „конструкција која се среќава со разиграност и променливост“, столицата е елегантна и со минималистички профил, има седиште од ткаенина со челична рамка што доаѓа во избор од лакиран или хромиран челик.

1

Флексибилниот дизајн се одликува со низа модуларни делови кои можат да се заменат, вклучувајќи и ногарки со тркалца за подобрено маневрирање, кои се достапни во цинк или црн оксидиран цинк.

3

Столицата Able има вкупна висина од 76 сантиметри и длабочина од 58 сантиметри. Рамката може да се прошири за да се прилагоди на висина до 83 сантиметри.

7

Опциите за потпирачи за раце вклучуваат лакиран или хромиран челик, даб, јасен, орев или челик обвиткан во црна кожа.

Седиштето е достапно во платно во бројни бои или кожа од шведскиот производител Tärnsjö, кој е специјализиран за кожа.

6 9 5 10

Испрати коментар

Scroll To Top