Насловна / Архитектура / Совршена доза на елегантен минимализам

Совршена доза на елегантен минимализам

kuka vo japonija_04_resize
На работ на планината Yatsugatake во Нагано, јапонскте архитекти од Kidosaki Architects Studio го дизајнирале овој смирувачки минималистички дом со неверојатен поглед…

kuka vo japonija_11_resize kuka vo japonija_05_resize kuka vo japonija_03_resize
Архитектите велат дека овој дом е дизајниран во посебен дел на имотот што овозможува спектакуларен поглед кој ретко се гледа. Клиентите за кои овој дом е дизајниран долго време биле во потрага по совршена локација, а главната цел била инкорпорирање на неверојатниот поглед со совршен дизајн.
Употребата на дрво, бетон и мермер поттикнуваат проток на енергија и обезбедуваат совршена доза на елегантен минимализам.

kuka vo japonija_01_resize kuka vo japonija_02_resize kuka vo japonija_06_resize kuka vo japonija_07_resize kuka vo japonija_08_resize kuka vo japonija_09_resize kuka vo japonija_10_resize

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top