Насловна / Арт и дизајн / Совршен подарок за Нова Година!

Совршен подарок за Нова Година!

Кој е совршен подарок за Нова Година? Тој е оној кој носи радост и освојува со изгледот и вредностите. Нашиот избор се неверојатни комплети од стакло и најфиниот царски порцелан кои го носат печатот на романтиката и традицијата, како симбол на постојаноста!

00

Новата година е еден од оние празници што претставува вистински предизвик за креативноста. Но, и предизвик во кој треба да се ужива. Суштината е во концептот на заеднички моменти, а подароците се приказна сами по себе. Важно е да се избере она што носи радост и совршено одговара на вкусот и стилот на личноста на која му се поклонува, на неговите желби и очекувања. Ова не значи дека ефектот на изненадување не е добредојден.

Уживајте во нашите предлози за новогодишни подароци:

1. Софистицирано, луксузно и многу лично: чаши за коктел, мартини… со позлата од 22 карати. Нема сомнеж дека овој пар екстремно елегантни кобалтни чаши ќе траат цел живот. Тие се исклучително впечатливи и нивната посебна вредност е што се рачно нацртани. Да не зборуваме за романтичното значење.

1

2. Модерна и елегантна Quattro линија на рафиниран порцелан од царската St. Petersburg, е идеален за љубителите на стил и необична убавина. Рачно изработено, обоено со кобалт, акцентирано од 22-каратно злато, секое парче Imperial комплети е приказна за себе. Quattro секако придонесе за модерноста на колекцијата на познатиот царски порцелан.

2

3. Најромантичната љубовна приказна: Комплетот за чај Пепелашка се состои од три дела, рачно насликани и збогатени со 22-каратно позлата. Се цени со традиција која му одолева на времето: комплетот потекнува од империјалната фабрика основана во 1744 година, третото најстаро производство на порцелан во Европа! Симболично, во истиот век се родени браќата Грим, автори на најромантичната бајка за Пепелашка, приказна за љубовта со среќен крај. По потекло од Санкт Петербург, комплетот Пепелашка е подарок кој остава исклучителен впечаток.

3

4. Моќта на нежноста: Мотиви од најпознатиот балет во светот „Лебедово езеро“ рачно насликани на чаши од царски порцелан. Дали постои поефективен начин да се обожава нешто префинето и вредно и да се пренесе романтична порака во исто време? Комплетот – шолја и послужавник – е изработен од порцелан со врвен квалитет збогатен со 22 каратна позлата. Мотивите од познатиот балет се рачно нацртани и потпишани од уметницата Цветкова Л.Ју, изработени од Империјалната порцеланска фабрика St. Petersburg.

4

5. Црвена, симбол на љубовта: комплет за шест лица Koral со придружни послужавници, шест десертни чинии, чајник и сад за шеќер е направен од најфиниот, речиси проѕирен порцелан. Рачно е насликан, а црвената боја како доминантен мотив е една од најчестите асоцијации со љубовта. Порцеланот е царски, фабриката за порцелан ја основала царицата Елизабета, ќерката на Петар Велики. Познатите педигре и моменталната светска репутација го прават овој подарок многу вреден, затоа подарете го на личност која заслужува таква вредност.

5

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top