Насловна / Ентериери / Современ пристап и мирен контраст на бои

Современ пристап и мирен контраст на бои

kuka vo meksiko (11)

Куќата е дизајнирана од архитектонското студио Micheas Architectos и се наоѓа во Мексико Сити, Мексико. Резиденцијата е дизајнирана на современ начин. Овој модерен дом е добро индивидуализиран преку интересен и мирен контраст на бои и во односот отворен – затворен простор. kuka vo meksiko

Главната влезна врата има необична висина, што ја прави фасадата на куќата уникатна. Големата отворена дневна соба со маса за јадење и кујна е суштината и најспектакуларниот дел од куќата. Прозорците се отворени кон прекрасна тераса, како друго место за јадење и релаксација на отворено.kuka vo meksiko (10) kuka vo meksiko (8) kuka vo meksiko (7) kuka vo meksiko (6) kuka vo meksiko (2) kuka vo meksiko (3) kuka vo meksiko (4) kuka vo meksiko (5) kuka vo meksiko (9)

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top