Насловна / Ентериери / Современ дом со неутрална палета на бои

Современ дом со неутрална палета на бои

слика-1

Овој современ апартман дизајниран од страна на дизајнерката Марта Горд во Санкт Петерсбург претставува простор во кој доминира неутралната палета на бои и употребата на дрвени елементи. Дневната просторија, кујната и трпезаријата се поставени во еден простор, меѓутоа одвоени со специфична обработка на ѕидот, што завршува со дрвени елементи како декорација.

слика-2

слика-3

слика-4

слика-5

слика-6

Просторот во спаланата и детската соба е јасно поделен на дел за спиење и дел за работа/занимација, а посебно избраниот мебел му дава економичност на просторот со овозможување на дополнителни простори за складирање.

 

слика-7

слика-8

слика-9

слика-10

слика-11

слика-12

 

 

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top