Насловна / Вести / Се санираат дупките зад трговскиот центар „Капитол мол“

Се санираат дупките зад трговскиот центар „Капитол мол“

dupki zad kapitol mol

Општина Аеродром деновиве врши поправање на дупките зад трговскиот центар „Капитол мол“.

Поради тоа се повеќе возила се движат и се паркираат во овој реон, па на еден од паркинзите зад трговскиот центар се отворија неколку поголеми дупки кои им создаваа проблеми на возачите кои тука паркираа.

Дупките коишто им задаваа проблеми на граѓаните и возилата, ќе станат минато за жителите на оваа општина но и за останатите посетители.

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top