Насловна / Вести / Samsung лансира Galaxy прстен кој може да ни го спаси животот

Samsung лансира Galaxy прстен кој може да ни го спаси животот

Не се случува секој ден технолошки гигант како Samsung да одлучи да отстапи од конвенционалниот пат на паметните часовници и мобилни телефони и да се впушти во нешто толку елегантно и ненаметливо како паметен прстен, Galaxy Ring …

Самата идеја буди љубопитност, какво е чувството да имате уред толку мал, а сепак моќен, обвиткан околу прстот?

2

Кога Samsung првпат го спомна Galaxy Ring на нивниот Unpacked настан, многумина се запрашаа што може да понуди овој нов гаџет. Сега, со повеќе детали откриени на Светскиот конгрес на мобилни уреди, јасно е дека Samsung сака да понуди многу повеќе од високо-технолошки накит. Не само што овој прстен може да го следи вашето здравје, туку тоа го прави на неверојатно суптилен и интригантен начин.

1

Она што е особено возбудливо е фактот што брендот Samsung доби одобрение од Агенцијата за храна и лекови за Galaxy Ring, за кој се тврди дека може да открие умерена до тешка ноќна апнеја. Значи, ова не е само обичен гаџет. Galaxy Ring може да се спои со телефон Samsung Galaxy или паметен часовник и има способност да комуницира со паметен душек за да ви овозможи да уживате во квалитетен, помирен сон, што дефинитивно ја отсликува иднината во која технологијата навистина ѝ служи на нашата благосостојба.

3

Засега, знаеме дека Samsung Galaxy Ring ќе ги следи отчукувањата на срцето, движењето и дишењето, и дека вештачката интелигенција ќе игра улога во приспособувањето на увидите за секој корисник. Се споменува дури и уред за следење на плодност, но спецификациите како цената и датумот на лансирање остануваат обвиткани со мистерија.

5

Потенцијалот на Galaxy Ring да ја редефинира технологијата за носење е огромен. Замислете уред кој е толку дискретен и удобен што лесно можете да заборавите дека воопшто го носите, а сепак толку важен за вашето здравје, што не можете да го замислите животот без него. Само тврдењето за траење на батеријата девет дена го прави посебен.

4

Samsung го нуди овој прстен во девет големини и три бои, што доволно говори за нивната посветеност на персонализацијата. Почетната цел за производство 400.000 до 500.000 единици е амбициозна, останува да се види дали можат да го исполнат ова ветување без да го компромитираат квалитетот?

Испрати коментар

Scroll To Top