Насловна / Архитектура / Регистрирај се на уште еден вебинар со Винербергер

Регистрирај се на уште еден вебинар со Винербергер

Нашите пријатели од Винербергер со уште еден вебинар. Овој пат темата е: Проектирање на nZEB објекти во топли и ладни климатски услови.

“Не пропуштајте ја можноста да присуствувате на вебинар каде ќе се информирате за новитети и трендови кај енергетски ефикасни градби, иновативни концепти и иднината на петтата фасада, покривот”

Теми на вебинарот

• Проектирање на nZEB објекти во топли и ладни климатски услови – Проф д-р Бојан Миловановиќ, Градежен факултет Загреб, Хрватска

• Нова генерација на покривни решенија – Звонко Костадинов, Продукт менаџер, Винербергер Македонија

Линк за регистрација.

web_resize

 

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top